Naklejki w naszej fabryce naklejek drukujemy na folii sprawdzonych dostawców z europy. Wśród naszych partnerów są takie kraje jak Polska, Belgia czy Niemcy.

Stosowana przez nas folia rewelacyjnie sprawdza się przy produkcji naklejek. Przy zastosowaniu tuszy EasyPrint gama kolorystyczna jest wyraźnie szersza, niż przy produktach innych producentów folii. Wiemy, że to brzmi nieco cukierkowo, nie mniej jednak mówiąc zupełnie poważnie, cały zespół porównywał wydruki z innych folii i naprawdę różnica jest spora. Kolory są żywsze a wydruki wyraziste. Krótko mówiąc, po pierwszych wydrukach testowych, zrobiliśmy takie „WOW!”

Trwałość wybranych folii jest mierzona w latach, więc jest większe prawdopodobieństwo, że szybciej się Wam znudzą niż zniszczą. Nasze naklejki bardzo dobrze zachowują się na podłożach z PCV, metalu, jak również plexi, drewna, szkła oraz ścianach.

Warto również wspomnieć o papierze podkładowym, który jest nośnikiem folii do momentu jej aplikacji na daną powierzchnię. Im grubszy, tym praca z folią monomeryczną będzie mniej uciążliwa i łatwiejsza w użytkowaniu. Folia z fabryki naklejek jest produkowana z papierem podkładowym powlekanym o gramaturze 120 gr/m². Co prawda w przypadku małych naklejek nie ma to większego znaczenia, ale w przypadku tych większych i naklejek dekoracyjnych już znaczenie ma. Z tym podkładem zwyczajnie wygodnie się „współpracuje”. Doceni to każdy „fachowiec” któremu przyjdzie się zmagać z koniecznością naklejenia np. 100 cm jednorożca, albo przyklejenie na szybę reklamy jeszcze większych rozmiarów.

Zastosowanie kleju akrylowego daje nam siłę klejenie 16 N/25mm – my nie mamy pojęcia jakiego nazewnictwa można by użyć aby po ludzku określić ich siłę klejenia wiec powiemy tak: naklejki z tej folii wozimy na aucie, które nie jest garażowane, w większości czasu stoi pod gołym niebem. Jeździ zarówno w lecie jak i w zimie nie zależnie od panujących warunków pogodowych. Jest myte na myjniach samoobsługowych, poddawane zabiegom pielęgnacyjnym, takim jak woskowanie, nabłyszczanie. I jeżdżą tak już z nami hoho i kawałek. Musimy jedynie pamiętać, że to jest klej, więc jak każdy klej ma określony czas wiązania. Dlatego, nie należy w ciągu 24h przeszkadzać naklejce np. myjąc ją nie odczekawszy wspomnianego czasu.

Jak przy kleju jesteśmy, to znowu dobra informacja dla wszystkich którzy muszą wejść w role złotej raczki ale rączki to mają raczej dwie lewe 😊 Nasza folia posiada tak zwanego Quickstick’a o sile 10 N. W praktyce to bardzo ważna informacja. Klej w pierwszej chwili klejenia jest prawie o połowę słabszy od siły finalnej. Dzięki temu, jeżeli coś pójdzie nie tak za pierwszym razem to naklejkę da się nieinwazyjnie ściągnąć i poprawić wyklejenie. Oczywiście, jeżeli taki zabieg będzie konieczny do wykonania to należy pamiętać, że folia ma też swoją rozciągliwość – starajmy się wiec jej nie naciągać zarówno przy wyklejaniu jak i przy ewentualnych poprawkach.

fabryka naklejek
Siła klejenia w odstępach czasowych

Folia jest o grubości 100 µm i jest to wartość samej folii = bez kleju i podkładu papierowego.

fabryka naklejek
Grubość folii