Instrukcja przyklejenia naklejki plotowanej w 10 prostych krokach:

KROK 1 – Naklejki plotowane są dostarczane z folią transportową. Przed aplikacją, naklejkę należy rozprostować i za pomocą rakli wmasować folię transportową. Jeżeli nie masz rakli to nie musisz się martwić – karta kredytowa owinięta w bawełniany materiał też powinna dać radę.

KROK 2 – Po wmasowaniu folii transportowej, odwróć naklejkę – tak aby od górnej strony był papier podkładowy.

KROK 3 – Następnie zacznij odciągać papier podkładowy pod jak najmniejszym kątem nachylenia, powoli i dokładnie.

KROK 4 – Sprawdzaj, czy naklejka ładnie zostaje na folii transportowej, jeżeli jakiś kawałek nadal przykleja się do papieru to ponownie użyj rakli do wmasowania tego elementu.

KROK 5 – Po całkowitym oddzieleniu papieru podkładowego od folii, delikatnie przymierz element do miejsca wyklejania – nie przyklej jeszcze samej naklejki chyba że jej ustawienie jest dokładnie takie jak planowałeś.

KROK 6 – Jeżeli ustawiłeś już naklejkę zgodnie z Twoimi planami, to ponownie sięgnij po rakle. Zacznij wmasowywać naklejkę do podłoża, płynnymi równymi ruchami – kawałek po kawałku, nie chaotycznie – powinno to przypominać malowanie ściany przy użyciu wałka – nie ważne czy robisz to od góry do dołu, od prawej do lewej – ważne jest żeby od początku do końca utrzymać obraną strategie – inaczej mogą powstać bąble

KROK 7 – Po upewnieniu się, że każdy element został przeraklowany – wmasowany – rozpocznij ściąganie folii transportowej w sposób analogiczny do punktu 3 I 4

KROK 8 – Po ściągnięciu folii transportowej, przerakluj delikanie krawędzie naklejki, tak by upewnić się, że dobrze przylegają do podłoża.

KROK 9 – Jeżeli w trakcie aplikacji powstały jakieś bąbelki powietrza, użyj igły insulinowej do przebicia folii i jednocześnie wyprowadź powietrze używając rakli

KROK 10 – Podziwiaj Twoją nową naklejkę!

Wskazówki:

Nie przyklejaj naklejki bezpośrednio po otwarciu paczki – naklejka powinna poleżeć minimum 3h w temperaturze pokojowej. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w okresie zwiększonej wilgotności powietrza.

Powierzchnia, na którą naklejana jest naklejka powinna zostać oczyszczona z kurzu, smarów,  oraz innych zanieczyszczeń, które mogłyby wpłynąć niekorzystnie na przyklejenie się naklejki.

Naklejki przyklejamy do suchych i czystych nawierzchni

Naklejek zaraz po naklejeniu nie należy myć ani polewać wodą – klej wiąże do 24h od momentu aplikacji.

Przygotowanie podłoża do naklejenia naklejki:

  1. Dokładnie oczyść i odtłuść miejsce wyklejania
  2. Upewnij się, że powierzchnia jest czysta i sucha
  3. Naklejki nie lubią chropowatych powierzchni 
  4. Naklejki nie lubią powierzchni pokrytych farbami lateksowymi i ceramicznymi ale nie jest to regułą – na jednych farbach się trzymają znakomicie a na niektórych aplikacje zaleca się wzmocnieniem kleju za pomocą primera budowlanego lub kleju do tapet
  5. Świeżo lakierowane lub malowane powierzchnie powinny być pozostawione do wyschnięcia przez minimum 3 tygodnie. Przed wyklejeniem pełnego zestawu zaleca się wykonanie próby na mniejszej naklejce.
  6. W przypadku aplikacji na karoserię samochodową, należy przed aplikacją dokładnie zmyć wszelkiego rodzaju preparaty ochronne i nabłyszczające!