W naszej drukarni produkujemy dwa główne typy naklejek:

Naklejki wycinane z jednokolorowej folii
Naklejki drukowane technologią eko-solwentową

Oczywiście to jest bardzo duże uogólnienie, gdyż poza samą techniką drukarską istnieją jeszcze różne rodzaje folii ale o tym przeczytacie w innym miejscu. Czemu? bo w tym miejscu chcemy Wam przekazać podstawowe informacje które ułatwią Wam aplikacje Waszych naklejek.

Nasze naklejki przeznaczone są do samodzielnego wyklejenia każdej gładkiej powierzchni! Naklejki można przykleić np na:

ścianę*,
blachę,
szkło,
plastik,
plexi,
pienone pcw,
eko-skórę,
drewno,
ceramikę
a także na niektóre tkaniny

*Ściana powinna być wykonana zgodnie ze sztuką budowlaną, należy też sprawdzić sposoby wykończenia – właściwości ścian pokrytych farbą lateksową oraz ceramiczną mogą powodować odklejanie się naklejek. Aplikację na tych farbach oraz na bardziej chropowatych nawierzchniach należy wcześniej wzbogacić primerem lub klejem do tapet.

Pod względem przyklejania i na potrzeby tego wpisu postanowiliśmy zastosować 2 kategorie instrukcji:


1 – Instrukcja naklejenia naklejki z folią transportową
2 – Instrukcja naklejenia naklejki pełnej – bez potrzeby użycia folii transporowej

Niezależnie od tego która instrukcja jest odpowiednia dla Ciebie, pamiętaj o wskazówkach jakie wypisaliśmy poniżej

Nie przyklejaj naklejki bezpośrednio po otwarciu paczki – naklejka powinna poleżeć minimum 3h w temperaturze pokojowej. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w okresie zwiększonej wilgotności powietrza.

Naklejek zaraz po naklejeniu nie należy myć ani polewać wodą – klej wiąże do 24h od momentu aplikacji.

Powierzchnia, na którą naklejana jest naklejka powinna zostać oczyszczona z kurzu, smarów,  oraz innych zanieczyszczeń, które mogłyby wpłynąć niekorzystnie na przyklejenie się naklejki. Naklejki przyklejamy do suchych i czystych nawierzchni

Świeżo lakierowane lub malowane powierzchnie powinny być pozostawione do wyschnięcia przez minimum 3 tygodnie. Przed wyklejeniem pełnego zestawu zaleca się wykonanie próby na mniejszej naklejce.

W przypadku aplikacji na karoserię samochodową, należy przed aplikacją dokładnie zmyć wszelkiego rodzaju preparaty ochronne i nabłyszczające!

Przygotowanie podłoża do naklejenia naklejki:

  1. Dokładnie oczyść i odtłuść miejsce wyklejania
  2. Upewnij się, że powierzchnia jest czysta i sucha
  3. Naklejki nie lubią chropowatych powierzchni 
  4. Naklejki nie lubią powierzchni pokrytych farbami lateksowymi i ceramicznymi ale nie jest to regułą – na jednych farbach się trzymają znakomicie a na niektórych aplikacje zaleca się wzmocnieniem kleju za pomocą primera budowlanego lub kleju do tapet
  5. Świeżo lakierowane lub malowane powierzchnie powinny być pozostawione do wyschnięcia przez minimum 3 tygodnie. Przed wyklejeniem pełnego zestawu zaleca się wykonanie próby na mniejszej naklejce.
  6. W przypadku aplikacji na karoserię samochodową, należy przed aplikacją dokładnie zmyć wszelkiego rodzaju preparaty ochronne i nabłyszczające!

Wersja skrócona krok po kroku:

  1. umyj i osusz
  2. przyklej naklejkę
  3. wygładź całą powierzchnię naklejki
  4. nie moczyć przez 24h od aplikacji

fabryka naklejek