Tak! To my! Jeśli połączysz słowa „naklejki” i „Rzeszów” to wynikiem będzie FabrykaNaklejek.com 🙂
Ten wpis przedstawi Ci, jakie rodzaje naklejek są dostępne na rynku i pomoże dobrać rozwiązanie, którego potrzebujesz.
A całą resztę załatwisz w Rzeszowie lub wysyłkowo.

Jakie są rodzaje naklejek?

Naklejki możemy podzielić na wiele kategorii, według różnych kryteriów – rozmiaru, miejsca eksploatacji czy materiałów użytych do produkcji. Zacznijmy od tego ostatniego.

Naklejki mogą być drukowane na papierze lub folii. Zawsze z podkładem klejącym.

Naklejki drukowane na papierze to rozwiązanie ekonomiczne przy małych nakładach. I w zasadzie tutaj kończą się jego zalety. Papier przemaka, rozrywa się i ciężko go odkleić z niektórych powierzchni. Jako firma sporadycznie produkujemy naklejki papierowe, jednak stanowczo odradzamy klientom ich zakup na rzecz naklejek foliowych.

Naklejki drukowane na folii dają nam o wiele większą swobodę użytkowania. Nie przemakają, ani nie rozrywają się tak łatwo jak papierowe. Nadruk jest trwały i bez laminowania posiada dwa lata gwarancji (przynajmniej u nas).

fabryka naklejek
Naklejki foliowe możemy wyciąć w dowolny kształt, np. okrąg, aby pasowały na pojemniki na przyprawy.

Naklejki drukowane kontra plotowane (wycinane).

Folię można zadrukować, wyciąć lub zadrukować i wyciąć.

Częstym wyborem, jeśli chodzi o naklejki reklamowe na samochody, jak i bardziej fanowskie wlepy, są naklejki plotowane – czyli wycinane z jednokolorowej folii. Takie naklejki przenoszone są za pomocą folii transportowej, a tłem jest lakier Twojego samochodu lub inna powierzchnia, na której będą aplikowane.

fabryka naklejek
Naklejki plotowane

To rozwiązanie pozwala użyć lepszej gatunkowo folii, odpornej na kurczenie i zapigmentowanej już przez producenta. Trwałość takich naklejek to nawet 8 lat. Ich minusem jest relatywnie wyższa cena, wynikająca z bardziej pracochłonnego procesu produkcyjnego.

Naklejki drukowane również można wycinać w dowolne kształty. W tym wypadku najczęściej spotykamy się z wycinaniem dookoła z grubym marginesem. Taka technika pozwala na aplikację bez folii transportowej, dobrze wpisuje się w archetyp stickerbomba, które to najczęściej były drukowane z takimi ramkami, oraz nie generuje tak dużych kosztów jak w wypadku z poprzedniego akapitu.

fabryka naklejek
Naklejka patriotyczna, druk + plot.

W kontekście tego kryterium trzeba wziąć pod uwagę, że wycena jest bardzo elastyczna. Naklejki plotowane mogą kosztować tyle samo co drukowane. To wszystko zależy od ilości szczegółów i rozmiarów. W wypadku naklejek wycinanych z jednokolorowej folii, zawsze praktykujemy indywidualną wycenę. Jeśli mowa o naklejkach z grubym marginesem, ich wartość jest już określona w naszym cenniku.

Miejsca eksploatacji naklejek

Tutaj tak na prawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia, kurz, prawo… W wielu miejscach nie da się lub nie można naklejać naklejek. Jednak tych, w których można to robić, jest więcej niż Ci się wydaje.

Nasi klienci często decydują się na aplikację naklejek na ścianach, jako naklejki ozdobne czy dekoracyjne. Zazwyczaj wycinamy mądre sentencje, które dodają pozytywnej energii każdego dnia.

fabryka naklejek
Naklejka motywacyjna na ścianę.

O naklejkach na samochody już wspominałem, jednak małe plotowane naklejki to nie wszystko. Możesz również wydrukować sobie folię OWV i zakleić nią tylną szybę auta. Taka folia sprawia, że wszystko przez nią widzimy od środka – oczywiście jako trochę ciemniejsze – a z zewnątrz widoczna jest reklama. Problemem są deszczowe dni, w które niestety widoczność przez taką naklejkę jest utrudniona.

fabryka naklejek
Tak prezentuje się folia OWV z zewnątrz.

Naklejkami można okleić laptopa, szafki, klawiaturę czy wyrazić swoje niezadowolenie wklejając karną naklejkę za złe parkowanie.

Naklejki idealnie nadają się na butelki, jako etykiety informacyjne. Świetnie prezentują się na wódce weselnej oraz winach. Naklejkami możesz oznaczyć również swoje przetwory.

Naklejki nadają się na deski snowboardowe, ale też na te sedesowe :). Mogą pełnić rolę dekoracyjną, motywacyjną czy informacyjną.

Naklejki to produkt, który znajduje zastosowanie we wszystkich branżach. Jeśli masz pytania – zadzwoń, a z przyjemnością pomogę Ci wybrać te właściwe.